Enerji Kabloları

Enerji ve telekomünikasyon kablo ve sistemleri alanında, 2013 yılında gerçekleşen 7 milyar Avro civarında satış geliri, 50 ülkede 19.000 den fazla çalışanı ve 91 fabrikası ile, Prysmian Group dünya lideridir. 

Grup, yüksek teknoloji gerektiren pazarlara odaklanmış olup, en geniş yelpazede ürün, servis, teknoloji ve bilgi birikimine sahiptir.Prysmian Group’un enerji sektöründeki faaliyet alanı, yeraltı ve denizaltı enerji iletiminde kullanılan kablolar ve sistemleri, inşaat ve altyapı sektörü için orta ve alçak gerilim kablo uygulamaları ile endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel kablolardır. 

Telekomünikasyon sektöründe ise, optik fiber ürün yelpazesi, fiber optik ve bakır telekomünikasyon kablo ve bağlantı sistemleri sunmakta ve ses, video, veri iletimi endüstrileri için kablo ve aksesuarlarını üretmektedir.Prysmian Group, Milano Menkul Kıymetler Borsası'nda Blue Chip endeksinde işlem görmektedir. 

Prysmian; Firma eski Pirelli kablo kuruluşuna aittir. Dünyanın en ünlü kablo üreticilerinden biri olan Prysmian kablonun satışı ülkemizde de gerçekleşmektedir. Mudanyada 180.000 m2′lik fabrikası bulunan firma, birçok kablonun üretimini ülkemizde yapmaktadır.


Tüm belgelere sahip ve birçok pantenti bulunan Prysmian kablo Türkiye’nin kablo satışı pazarında lider firmaların başında yer alır. Prysmian kablo NYA, NYAF, NYM, NYMHY, NYY, NYFGBY, NYR, NHMH, NHXMH, N2XH, FE180, H.FREE kablo gibi önemli üretimlere sahiptir. Prysmian kablonun tüm çeşitlerine Türkan Elektrik’ten ulaşabilirsiniz